261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Písková filtrace Marimex ProStar 6

Písková filtrace Marimex ProStar 6

Průtok: 6 m3/hod
Příkon: 450 W
Písková náplň: 16 kg

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 218

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Danitova Datum:22.5.2023 10:31

Hadice k filtraci prostar 6

Dobry den, mam filtraci prostar3, musim koupit nove hadice na napojeni z bazenu nebo ne? Kdyz koupim prostar 6?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.5.2023 13:05

Re: Hadice k filtraci prostar 6

Dobrý den, nové hadice kupovat nemusíte.

Autor:Tomáš Dani Datum:9.5.2023 17:11

Tepelné čerpadlo

Dobrý den, mužů tu filtraci připojit k tepelnému čerpadlu Azuro 5kw?
Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.5.2023 08:17

Re: Tepelné čerpadlo

Dobrý den, ano můžete. Doporučujeme zakoupit i obtokový ventil, kterým snížíte v tepelném čerpadlu průtok vody.

Autor:Hana Datum:8.5.2023 11:51

Slaná voda

Dobrý den, chci se zeptat, zda tato čistička je vhodná pro slanou vodu. Zda je kompatibilní s tímto solinatorem https://www.marimex.cz/chlorinator-s-e-c-o-bazenova-sul-hadice/. S pozdravem Martinková
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.5.2023 08:55

Re: Slaná voda

Dobrý den, ano solinátor můžete s danou filtrací používat.

Autor:Petr Datum:29.9.2022 13:49

Může se k filtraciMarimex 6 zapojit vysavač ?

Je filtrace marimex 6 uspůsobená i na vysavač?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.9.2022 15:34

Re: Může se k filtraciMarimex 6 zapojit vysavač ?

Dobrý den, ano,  k bazénu, ke kterému je připojena písková filtrace, se dá připojit i bazénový vysavač. Způsob připojení záleží na kompatibilitě vysavaše a bazénu.

Autor:Tomas Datum:2.8.2022 10:31

Filtrace

Zdravím,mám filtraci marimex s 7 cestnym ventilem a začala mě pomalinku prolínat voda s odpadní hadice. Musím koupit cele horní víko? Nebo stačí tesneni? Prosím o radu.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.8.2022 12:50

Re: Filtrace

Dobrý den, je nám líto, ale to bohužel nevíme, protože neznáme míru poškození hlavy a na dálku se to bohužel nedá diagnostikovat. Je třeba hlavi rozebrat a zjistit důvod prosakování vody.

Autor:Petra Datum:27.7.2022 11:14

Vyproštění vzduchu

Dobrý den,mám filtraci ProStar 6 a při filtrování se mi vrací do bazénu voda se vzduchem.Čím to může být? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.7.2022 12:47

Re: Vyproštění vzduchu

Dobrý den, filtrace někde nasává vzduch. Doporučujeme projít celé zapojení a zkontrolovat těsnosti hadice, napojení apod.

Autor:Jarmila Zúberová Datum:21.7.2022 10:23

Filtrace nemá "tah"

Dobrý den, tuto filtraci mám již několik let a dosud jsem s ní byla spokojená. Letos mám ale pocit, že téměř nenasává vodu z bazénu - nemá tah - ale voda do bazénu teče dobře.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.7.2022 11:53

Re: Filtrace nemá "tah"

Dobrý den, doporučujeme zkontrolovat, zda ji máte správně zapojenou, zda filtrace nikde nenasává vzduch apod. Dále by mohl být problém i v netěsnosti těsnění pod vícecestným ventilem. Ale takto na dálku bohužel přesnou příčinu problému zjistit nemůžeme.

Autor:Jiri Mares Datum:3.7.2022 23:51

Tesneni mezi horni kryt a spodni dil filtrace

Dobrý den Po cca třech letech používání filtru mi začala protékat voda mezi horním víkem filtru a spodní nádobou. Stahovací kroužek je stažený na maximum. Domnívám se, že bude potřeba vyměnit těsnění. Lze dokoupit samostatně?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.7.2022 08:49

Re: Tesneni mezi horni kryt a spodni dil filtrace

Dobrý den, ano je ho možné koupit: https://www.marimex.cz/tesneni-mezi-vikem-a-nadobou/

Autor:Miloslav Efler Datum:19.6.2022 17:18

Filtrace prostar 6

Dobrý den máme bazén s nafukovacím prstencem 3.66m a uvažujeme o této filtraci s výhledem na budoucí koupi většího bazénu.Je to možné?Efler

Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.6.2022 08:52

Re: Filtrace prostar 6

Dobrý den, ano je to možné, filtraci je možné k tomuto bazénu použít.

Autor:Tomas Datum:17.6.2022 14:47

Pisek

Po zapnutí filtrace, se vrací pisek z filtrace do bazénu, není to porad jen na začátku. Pisek je originál na filtrace. Kde by mohl být problém?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2022 15:34

Re: Pisek

Dobrý den, je normální, že písek obsahuje i menší částice než na které je nastaveno síto. Proto může občas dojít k velmi malému úniku těchto drobných částic do bazénu. Ty se potom vysají bazénovým vysavačem. Pokud je únik větší, je buď ve filtraci hodně písku, filtrace se přepíná za chodu nebo je poškozen ventil či jeho těsnění.

Autor:Tomas Datum:17.6.2022 13:59

Pisek

Dobrý den, z jakého důvodu po zapnutí filtrace jde do bazénu Písek.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2022 14:18

Re: Pisek

Dobrý den, důvodů může být několik - špatné zapojení filtrace, mnoho písku, jemný písek nebo poškozený ventril. Bohužel takto na dálku nemůžeme problém diagnostikovat.

Autor:Zbyněk Vondráček Datum:14.6.2022 22:01

Nespíná mozor6

Dobrý den, postupně mi odcházel motor čerpadla. Po připojení do sítě se nerozeběhne a pí chvilce se motor silně zahřívá. Dá se u vás vyměnit pauze ten motor, případně mohu využít pozáruční opravu zdarma...? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.6.2022 08:04

Re: Nespíná mozor6

Dobrý den, můžete si koupit nový motor s čerpadlem:  https://www.marimex.cz/cerpadlo-filtrace-prostar-6m3-blackstar-6m3/ , aktuálně ho skladem máme.


Autor:Jan Špičák Datum:10.6.2022 21:48

Proplach

Dobrý den, mám dotaz k funkci proplachu. Když jsem zkoušel vyčistit písek od nečistot, tak po spuštění čerpadla mi do odpadu odchází i písková náplň. Děkuji Vám za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.6.2022 09:10

Re: Proplach

Dobrý den, ano to je normální, menší množství písku může při proplachu odcházet. 

Autor:Václav Datum:30.5.2022 07:40

Připojení k vířivce

Dobrý den, je možné tuto filtraci připojit k nafukovací vířivce Pure Spa? Výkon filtrace na panelu není moc velký a rád bych tomu pomohl pískovou filtrací, tudíž otázka je, jestli musím dát hadice od pískové filtrace horem přes stěnu vířivky, nebo je lze připojit přímo na vstupy vířivky a hnát vodu pískovou filtrací, potom přes panel (kvůli ohřevu) zpátky do vířivky..? nepoškodí ve v panelu něco kvůli vyššímu průtoku vody? Děkuji.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.5.2022 08:32

Re: Připojení k vířivce

Dobrý den, pískovou filtraci není možné k vířivce připojit, vířivka nemá potřebné vstupy.

Autor:Miroslav Rybář Datum:23.5.2022 11:46

Solární ohřev a jeho připojení

Dobrý den, rád bych si k bazénu a filtraci ProStar 6, připojil solární ohřev SLIM 360, aby byl ohřev celý den na sluníčku, tak vzdálenost umístění od filtrace je cca 15m hadic, je možné na tuto vzdálenost umístit tak aby bylo vše funkční? Díky za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.5.2022 12:44

Re: Solární ohřev a jeho připojení

Dobrý den, fyzicky to připojit jde, ale obáváme se, že 15 m. je moc a že by byl ve filtraci velký tlak a mohla by se poškodit. Doporučujeme umístit ohřev 2-3 m. od bazénu.

Autor:Veronika Datum:16.5.2022 09:43

výběr filtrace

Dobrý den, máme bazén FLORIDA PREMIUM OVÁL 6,10x3,05x1,22 , je filtrace ProStar 6 dostačující a jaký je k ní vhodný poloautomatický vysavač?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.5.2022 10:27

Re: výběr filtrace

Dobrý den, filtrace je k danému bazénu vhodná. Co se týče poloautomatického vysavače, tak doporučujeme např. tento: https://www.marimex.cz/vysavac-prostar-vac-smart/ nebo https://www.marimex.cz/vysavac-prostar-vac-trendy/

Autor:David Datum:16.5.2022 08:35

Tepelné cerpadlo

Dobry den, jaký typ tepelného čerpadla je vhodný pro Pískovou filtraci ProStar 6? Mockrát dekuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.5.2022 08:51

Re: Tepelné cerpadlo

Dobrý den, použít můžete všechny tři modely tepelných čerpadel - jak  3500, tak 5000 a 8000.

Autor:Ivana Datum:19.4.2022 18:29

filtrace pro star 6

dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je filtrace vhodná i na slanou vodu děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.4.2022 10:19

Re: filtrace pro star 6

Dobrý den, ano filtrace je vhodná i pro slanou vodu.

Autor:Martin Datum:7.4.2022 14:01

Ohrev k filtraci

Dobry den, nikde nemohu najit kompatibilni elektricky ohrev (patronu )ktery se instaluje do do tohoto cerpadla.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.4.2022 15:43

Re: Ohrev k filtraci

Dobrý den, je nám líto, ale žádný takový ohřev bohužel nenabízíme. K filtraci však můžete připojit libovolné tepelné čerpadlo z naší nabídky.

Autor:Jiří Stiburek Datum:15.8.2021 10:35

výkon

Nebude příliš vysoký průtok u Solární ohřev SLIM 180(aby se stihl ohřát).
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.8.2021 11:48

Re: výkon

Dobrý den, písková filtrace je pro daný solární ohřev vhodná. Pro snížení průtoku vody ohřevem můžete použít obtokový redukční ventil.

Autor:Rudolf Růžička Datum:30.7.2021 14:15

Nefunkční filtrace Pro star 6

Dobrý den. Prosím o radu. Filtrace vyčištění a správně složená. Dnes po spuštění nefunkční. Jen zvuk el. proudu jež napájí filtrace. Po chvíli se vypne i tento zvuk. Je filtrace na vyhození nebo je podobná závada běžného charakteru a da se odstranit? Jde mi to, zda ji nemohu odstranit sám, a nebo zda má smysl filtraci odvážet do servisu. Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.7.2021 15:27

Re: Nefunkční filtrace Pro star 6

Dobrý den, doporučujeme  vypnout filtraci ze zásuvky, odmontovat kryt větráku motoru a zkusit motorem otočit. Pokud půjde volně s motorem otáčet, zřejmě je špatný rozběhový kondenzátor. V tom případě je nutné filtraci poslat na servis. Pokud s motorem otáčet nejde, je zřejmě zaseklá turbína (např. z nečistot, které se dostaly do filtrace). Je možné rozebrat čerpadlo a turbínu vyčistit. 

Autor:Tereza Datum:23.7.2021 08:12

Predfiltr

Dobrý den, koupila jsem nový predfiltr a teď teče voda okolo závitu. Je třeba nějaké těsnění, když to před tím neteklo bez?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.7.2021 14:30

Re: Predfiltr

Dobrý den, v zapojení je třeba mít i těsnění, které se dává mezi průhlednou krytku sání a černou základnu (na ní drážka pro těsnění).  Pokud je to dobře nainstalováno, voda by zde prosakovat neměla.

Autor:Martin Pawlas Datum:7.7.2021 22:47

nefunkčnost vysavače Star Vac

Dobrý den. Prosím Vás, každý rok dosud jsem používal vysavač Star Vac a to bez problémů. Letos jsem si koupil nové hadice a připojovací díly (přechod skimmeru Olympic skimvac). Připojil jsem vysavač na přechod, postupoval jsem stejně jako v minulých letech. Vysavač vůbec nesál, voda protékala filtrací velmi málo. Pokusil jsem se dotáhnout ještě spoje na motoru a filtraci (veškeré šroubení na systému. Napadá vás, prosím, kde by mohla být chyba, aby vysavač začal zase fungovat. Je možné, že filtrace má trošku slabší výkon než v minulých letech. Stáří cca 5-6 let. Jako by byla mírně zavzdušněná. Nejede zcela plynule, ale v hadicích jsou bubliny, jemně cukají a také tryska vypouští vodu "trhaně". Děkuji za radu.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.7.2021 09:41

Re: nefunkčnost vysavače Star Vac

Dobrý den, s největší pravděpodobností to máte špatně zapojeno a hadice se zavzdušňují. Zkontrolujte, že po celé trase od vysavaše až do skimmeru je vysavač a hadice zavodněna a nenasává nikde vzduch. Taktéž, zda nenasává v okolí přechodu do skimmeru.

Autor:Dana Kubicová Datum:5.7.2021 20:33

Pro star 6

Dobrý den, chci se zeptat proč vystřeluje propojovací hadice mezi čerpadlem a filtrační nádobou. Je utahnutá, teď už dvěmi objimkami.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2021 08:17

Re: Pro star 6

Dobrý den, zřejmě to ,máte špatně sestavené, případně je závada na šesticestném ventilu. Ale bohužel takto na dálku problém diagnostikovat nemůžeme. Děkujeme za pochopení.

Autor:Vaclav Zeleny Datum:27.6.2021 14:00

Pro star 6

Dobrý den, jak zajistit aby při filtrování voda nevytékala bodem 6 - odpadem? Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.6.2021 09:57

Re: Pro star 6

Dobrý den, pokud protéká odpadem, je zřejmě špatný rozdělovač nebo těsnění. Doporučujeme rozebrat víko filtrace a tyto díly zkontrolovat.

Autor:Kolecko Datum:19.6.2021 19:29

Jak spravne zakryt filtraci?

Dobry den jak spravne zakryt filtraci???
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.6.2021 09:50

Re: Jak spravne zakryt filtraci?

Dobrý den, na filtraci si můžete  postavit domeček, nebo stříšku.  Důležité je zajistit, aby se filtrace v uzavřeném prostoru nepřehřívala.

Autor:Radim Datum:13.6.2021 21:40

Zvýšení tlaku

Dobrý den.Při výměně čerpadla prostar 4 za 6 se zvedl tlak o 0.4 baru.Ma to spojitost s hrubým předfiltrem nečistot?Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.6.2021 10:32

Re: Zvýšení tlaku

Dobrý den, čerpadlo Prostar 6 má větší výkon a je logické, že se zvedne i tlak v soustavě. Předfiltr na toto vliv nemá.

Autor:Lukáš Datum:13.6.2021 12:00

Bazén průměr 5,5m

Dobrý den, mohu tuto filtraci použít ke kruhovému bazénu o průměru 5,5m
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.6.2021 10:26

Re: Bazén průměr 5,5m

Dobrý den, ano můžete, filtrace je na daný bazén vhodná.

Autor:Gabriela Datum:11.6.2021 23:00

Připojení

Dobrý den, máme filtraci Pro star 6 a chci se zeptat jaký průměr hadice na propojení s bazénem máme koupit. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.6.2021 09:28

Re: Připojení

Dobrý den, na filtraci se dají napojit hadice o průměru 32 a 38 mm. Pokud bazén umožňuje napojení těmito průměry, pak jej napojit můžete.

Autor:petr Datum:1.6.2021 14:15

zacharias

jaky je vytlak cerpadla
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.6.2021 15:03

Re: zacharias

Dobrý den, filtrace není tlaková, ale průtoková. Čerpadlo má průtok 6 m3/hod.

Autor:Eva Datum:20.3.2021 16:42

Vhodnost

Dobrý den, je tato filtrace vhodná i k bazénu s nafukovacím prstencem, průměr 3.66m
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.3.2021 08:23

Re: Vhodnost

Dobrý den, technicky ji připojit můžete, ale na daný bazén je zbytečně výkonná. Doporučujeme zakoupit filtraci Prostar 4.

Autor:Láďa Urban Datum:2.3.2021 13:05

čerpadlo

Dobrý den, je čerpadlo u této filtrace samonasávací?
Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.3.2021 15:57

Re: čerpadlo

Dobrý den, čerpadlo u filtrace samonasávací není, je třeba jej zavodnit.

Autor:Josef Kohout Datum:15.1.2021 14:40

Pro star 6

Má tato filtrace samonasavacim cerpadlo
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.1.2021 17:40

Re: Pro star 6

Dobrý den, tato filtrace samonasávací čerpadlo nemá.

Autor:Petr Kolacek Datum:9.1.2021 14:24

Integrovana UV lampa

Jake jsou prosim rozdily, resp. vyhody a nevýhody UV lampy integrovane primo ve filtraci ( starsi filtrace Prostar 6)? Jde mi predevsim o ucinnost a libi se mi, ze neni treba připojovat dalsi zarizeni, propojovaci hadice atd. Dekuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.1.2021 08:13

Re: Integrovana UV lampa

Dobrý den, nabízíme pouze externí UV lampu. UV lampu integrovanou do filtrace již nenabízíme.

Autor:Zuzana Datum:27.11.2020 22:07

Typ chemie

Dobrý den, je možné tento typ filtrace použít, pokud bychom měli v bazénu slanou vodu? Předem děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.11.2020 08:33

Re: Typ chemie

Dobrý den, ano, filtraci lze použít i se slanou vodou.

Autor:Petra Datum:1.9.2020 20:16

Čerpadlo v úrovní hladiny

Dobrý den, může být filtrace v úrovní vodní hladiny (mírně pod úrovní - částečně zapuštěný bazén)? Třeba za použití zpětné klapky? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.9.2020 09:26

Re: Čerpadlo v úrovní hladiny

Dobrý den, pokud zajistíte, aby se čerpadlo zavodnilo a nasálo vodu,  a dále zajistíte, aby po vypnutí voda z čerpadla nevytekla, tak to může být tak, jak popisujete. Ale spíše doporučujeme umístit filtraci tak, aby se zavodnila samospádem.

Autor:Vladimir Gorlinsky Datum:28.7.2020 16:43

Doba zapojeni

Dobry den chtel bych se zeptat mam bazen o prumeru 3.30 jak dlouho bych mnel mit zaplou filtraci a jak casto bych ji mnel zapnout aby my nejela celej den. Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.7.2020 09:09

Re: Doba zapojeni

Dobrý den, doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody alespoň 2x denně. Voda se prokysličí a současně dojde k lepšímu rozpouštění bazénové chemie. Intervaly si můžete nastavit sám, ideálně v době, kdy jde noční proud. Přesné intervaly nejsou určeny, záleží na vašem rozhodnutí a naplánování.
Autor:Petr Němec Datum:18.7.2020 18:23

Netěsní

Dobrý den, po 3 letech používání filtrace mi začala téct voda pod hlavní sponou filtrační nádoby při spuštění filtrace. (kontrola těsnění - je v pořádku). Filtrace je pročištěna. Stahovací šroub je již utažen na maximum. Kde je prosím problém ? Mám zakoupit stahovací sponu nebo nové těsnění ? Děkuji Němec
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.7.2020 08:49

Re: Netěsní

Dobrý den, domníváme se, že budete potřebovat vyměnit těsnění mezi víko a nádobu: https://www.marimex.cz/tesneni-mezi-vikem-a-nadobou/

Autor:Jaroslava Datum:12.7.2020 18:54

Spotřeba el energie

Dobrý den zajímala by mne spotřeba el energie..
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.7.2020 08:47

Re: Spotřeba el energie

Dobrý den, jak uvádíme v parametrech, motor má příkon 450W.

Autor:Pavel Bizdra Datum:7.7.2020 20:36

Poptavka

Můžete mi poradit s pískovců filtraci na zabudovaný bazén na 20m3? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.7.2020 10:01

Re: Poptavka

Dobrý den, pokud zajistíte, aby byla filtrace pod úrovní hladiny vody a napojíte ji k bazénu pomocí hadic o průměru 32 mm, tak ji k bazénu použít můžete.

Autor:petr Datum:5.7.2020 18:56

Solární ohřev

Dobrý den používám pískovou filtraci pro star 6 u nadzemního bazénu... Můj dotaz je... Rád bych umístil solární ohřev nad bazén na střechu garážového stání výška 3metry je to možné zvládne to čerpadlo.... A pak zda nesteče voda dolů po vypnutí čerpadla není potřeba nějaký zpětný ventil.dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2020 08:43

Re: Solární ohřev

Dobrý den, solární ohřev nedoporučujeme umísťovat do takové výšky. Doporučujeme jak filtraci, tak ohřev mít pod úrovní hladiny vody.

Autor:Jakub kuratko Datum:30.6.2020 20:40

Filtrace pro star 6

Dobrý den chtěl bych se zeptat když připojím vysavač tak se ztratí výkon jak je to možné.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.7.2020 11:27

Re: Filtrace pro star 6

Dobrý den, pokud je vysavač určen pro vaši filtraci, podívejte se, zda vysavač není zavzdušněný, nebo jinak zamezuje proudění vody do filtrace.

Autor:Jaroslav Datum:25.6.2020 08:42

Čerpadlo od pro star 6

Dobrý den. Chci se zeptat zda je možné použít čerpadlo z pískové filtrace pro star 6 na pískovou filtraci pro star 4. Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.6.2020 10:45

Re: Čerpadlo od pro star 6

Dobrý den, ano je to možné, nádoby jsou stejné.

Autor:Zdeněk SChütz Datum:1.6.2020 08:57

Zrnitost

Dobrý den prosím jaká je doporučovaná velikost pískových zrn pro filtraci ProStar6? Opakovaně se mi stává že při vysávání se mi dostává písek z filtrace do vody. Díky za radu
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.6.2020 11:19

Re: Zrnitost

Dobrý den, pro všechny naše filtrace je určen tento písek: https://www.marimex.cz/filtracni-pisek-aquamar-25-kg/


Autor:Ed Datum:17.5.2020 07:21

Náhradní díl propojovací hadice od čerpadla

Jde koupit propojovaci hadici mezi čerpadlem a filtraci ? Kolik stojí. Diky
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2020 10:14

Re: Náhradní díl propojovací hadice od čerpadla

Dobrý den, hadici můžete koupit zde: https://www.marimex.cz/hadice-mezi-cerpadlo-a-nadobu/

Autor:Michal Datum:16.5.2020 21:02

Prostar 4_6

Dobrý den potřeboval bych koupit samotnou filtraci prostar 4_6 ale samotnou bez čerpadla. Je to možné? Díky
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2020 10:07

Re: Prostar 4_6

Dobrý den, můžete si koupit jednotlivé náhradní díly a z nich si filtraci složit, ale domníváme se, že to vyjde dráž, než koupě nové filtrace.

Autor:Aleš Zahradníček Datum:14.5.2020 09:41

účinnost filtrace

Filtrace Prostar4 nebo Prostar 6 (přesně nevím). Při vysávání usazenin ze dna (první čištění po zimě) se nečistoty vrací tryskou do bazénu. Jde o nesprávné použití, závadu...? Písek je nový, filtrace nastavená do polohy 1 - filtrování...
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.5.2020 11:45

Re: účinnost filtrace

Dobrý den, filtrace by měla zachytit hrubé nečistoty. Pokud se jedná o kal, tam ho ani filtrace nezachytí. Pokud tedy filtrace vrací zpět hrubé nečistoty, je někde chyba, ale bohužel na dálku se nedá identifikovat. Je možné, že je filtrace špatně nainstalovaná, že je problém s těsněním apod.. Ale říci přesný důvod bohužel neumíme.

Autor:Petr Vavruška Datum:6.5.2020 07:56

umístění filtrace

Dobrý den, rád bych se zeptal zda musí být filtrace umístěna pod nějakým přístřeškem nebo na ni může pršet?
Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.5.2020 09:07

Re: umístění filtrace

Dobrý den, pokud filtraci umístíte pod přístřešek, je to určitě lepší pro její životnost, ale může být i na dešti. Doporučujeme ji však před vlivem počasí chránit.

Autor:Alexandr Vejsada Datum:1.5.2020 17:47

Návod

Dobrý den, Je někde ke stažení návod? Nemohu ho najít. Potřeboval bych zjistit, jaký je rozdil mezi vyplachem a proplachem. Používám de facto jenom pozici 1, 4 a 7

Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 11:35

Re: Návod

Autor:Dana Blažková Datum:26.4.2020 21:34

Filtrace pro star 6-velikost bazénu

Dobrý večer,bazén 3,66, jaká filtrace stačí k této velikosti bazénu, ProStar 4,nebo ProStar 6? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.4.2020 13:56

Re: Filtrace pro star 6-velikost bazénu

Dobrý den, pro daný průměr bazénu jsou obě filtrace vhodné.

Autor:Tomas Datum:26.4.2020 11:37

Prodlouzeni Hadice

Dobry den, potreboval bych prodlouzit hadici z filtrace do bazenu. Mam vice kratsich hadic, je nejaka moznost jejich propojeni nejakou spojkou, nebo musim koupit delsi hadici ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.4.2020 08:13

Re: Prodlouzeni Hadice

Dobrý den, ano prodáváme spojky hadic 5/4 -5/4 nebo 5/4-5/8. 

Autor:Lenka Mikulcová Datum:8.4.2020 09:58

filtrace ProStar 6

Dobrý den, po zapojení filtrace je nízký tlak 0,3 baru a po připojení vysavače klesne na nulu a nevysává. S filtrací ProStar 4 šlapal normálně. Poraďte mi prosím. Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.4.2020 10:01

Re: filtrace ProStar 6

Dobrý den, zkontrolujte správnost zapojení filtrace, vysavače a bazénu, taktéž zkontrolujte, zda je filtrace zavodněna a nasává vodu. Děkujeme.
Autor:Petr Stanečka Datum:19.2.2020 07:54

Připojení

Prosím o radu, mám fitlraci Marimex ProStar 6 a bazén Orlando 4,6mx1,2m. jaké mám použít hadice na propojební ? je lepší použít průměr 32mm nebo 38mm ? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.2.2020 11:57

Re: Připojení

Dobrý den, na připojení filtrace Marimex ProStar se standardně používají 32 mm hadice.
Autor:Pavel Datum:19.11.2019 17:31

solární ohřev

Dobrý den, uvažuji o umístění solárního ohřevu cca 2,5m nad čerpadlo. Jaký je výškový výtlak tohoto čerpadla?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.11.2019 08:20

Re: solární ohřev

Dobrý den, umisťovat solární ohřev na střechu nedoporučujeme - filtrace není tlaková a nemusela by fungovat správně. U filtrací se neuvádí výtlak, ale průtok. U filtrace Prostar 6  je průtok 6 m3/hod.
Autor:Petra Klimšová Datum:9.7.2019 16:08

vysavač

Dobrý den, chtěla bych poradit, jaký zakoupit vysavač pro filtraci ProStar6 s kombinací s bazénem Florida 4,57, děkuji za info Petra K.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.7.2019 08:56

Re: vysavač

Dobrý den, použít můžete např. tento vysavač: https://www.marimex.cz/vysavac-star-vac/
 
Autor:Dana Datum:19.6.2019 09:37

odvodňovací ventil

Dobrý den, je u odvodňovacího ventilu těsnění, děkuji.....
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.6.2019 11:57

Re: odvodňovací ventil

Dobrý den, ano u odvodňovoacího ventilu na této filtraci je gumové těsnění.
Autor:Petr Datum:16.6.2019 21:44

UV sterilizace pro filtraci star 6

Mohu pro filtraci star 6 použít MARIMEX UV Steril Pool? Pokud ne, je nějaká alternativa?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2019 08:58

Re: UV sterilizace pro filtraci star 6

Dobrý den, UV lampa je určena pro filtrace o průtoku do 4 m3/hod. Pro Prostar 6 tedy není vhodná. Jinou alternativu bohužel nabídnout nemůžeme. Děkujeme za pochopení.
Autor:Zbyněk Vondráček Datum:14.6.2019 21:30

Solinátor vs. filtrace

Dobrý den, je možné použít tuto filtraci spolu se solinatorem Intex 26666 ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2019 09:15

Re: Solinátor vs. filtrace

Dobrý den, ano je to možné.
Autor:Martin Datum:5.6.2019 12:46

Solinátor

Dobrý den,
je možno použít se solinátorem Filtrační náplň Aquamar balls? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.6.2019 15:21

Re: Solinátor

Ano, je to možné.
Autor:Jiří Kantner Datum:25.4.2019 14:22

Prach

Dobrý den,
v bazénu se díky okolním prašným polím na dně hromadí jemné pevné částice. Ráno je voda krystalicky čistá a na dně nečistoty. Při pokusu je vyluxovat se po několika vteřinách objeví u vratné trysky oblak kalu, který už prošel filtrací. Jde o filtraci Pro Star 6. Může to být způsobeno jen jemností prachu nebo nízkým sloupcem pískového obsahu filtrace?
Děkuji...
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.4.2019 15:46

Re: Prach

Dobrý den, částice prachu jsou tak malé, že je písková náplň zachytit nemůže. Doporučujeme  tedy bazén zakrývat a zabránit vniknutí prachu do bazénu. Již usazený prach můžete vysát tak, že budete vysávat filtrací přímo do odpadu a vodu nebudete vracet do bazénu. Jiná možnost vyčištění bohužel není.
Autor:Schánil Václav Datum:9.4.2019 13:20

Marimex Prostar 6

Můžu umístnit filtraci tak,že bude sání na čerpadle výš než je hladina v bazénu,nebo ve stejné výši a nebo musí být sání čerpadla níž než je hladina. Jaké musím splnit podmínky. Děkuji za odpověď.
Schánil Václav
tel. 737825931
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.4.2019 13:47

Re: Marimex Prostar 6

Dobrý den, filtraci ji nutné umístit tak, aby bylo sání níže, než je úroveň hladiny vody. Filtrace není samonasávací a filtrování by nemuselo fungovat.
Autor:Radek Datum:18.2.2019 22:20

Prostar 6

Dobrý den. Mohu do filtrace prostar 6 použít filtrační náplň aquaman balls? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.2.2019 16:41

Re: Prostar 6

Dobrý den, ano i do této filtrace můžete použít náplň aquamar balls.
Autor:Milena Datum:29.1.2019 15:24

Prostar 6

Dobrý den, je možné použít tuto filtraci k částečně zapuštěnému bazénu Azuro Vario V3? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.1.2019 16:24

Re: Prostar 6

Dobrý den, pokud bude filtrace pod úrovní hladiny vody, tak je možné ji použít.
Autor:Václav Zápotocký Datum:21.1.2019 10:27

Filtrce pro slanou vodu

Dobrý den, hodí se tato filtrace i pro slanou vodu?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.1.2019 10:45

Re: Filtrce pro slanou vodu

Dobrý den, ano tuto filtraci můžete použít i bazén ve spojení s chlorinátorem.
Autor:Petr Datum:22.8.2018 21:15

Trubky

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde najdu trubky k napojení do bazénu pro tuto foltraci? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.8.2018 10:23

Re: Trubky

Dobrý den, hadice, které jsou vhodné pro propojení filtrace s bazénem jsou zde: https://www.marimex.cz/hadice-o-prumeru-32-mm-delka-1-25-m/
Autor:Lenka Ječná Datum:9.6.2018 20:18

spojovací hadice mezi čerpadlem a filtraci

Dobrý den, potřebuji koupit novou spojovací hadici mezi filtrací a čerpadlem. Kde se to dá sehnat? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.6.2018 08:50

Re: spojovací hadice mezi čerpadlem a filtraci

Dobrý den, tento díl můžete objednat zde. https://www.marimex.cz/hadice-mezi-cerpadlo-a-nadobu/
Autor:Martin Datum:2.6.2018 17:08

pruhledna baňka nad filtrem

Dobrý den, praskla mi pruhledná plastová baňka nad sitovým filtrem,ale nemáte ji v náhradních dílech.Můžete ji sehnat?A kolik by stála.Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.6.2018 09:48

Re: pruhledna baňka nad filtrem

Dobrý den, můžete ho koupit zde: https://www.marimex.cz/pruhledne-vicko-hrubeho-predfiltru-stare/
 
Autor:Martin Datum:21.5.2018 14:49

Nahradní díly

Dobrý den, potřebuji nový sud k filtraci Prostar6 a 7-mi cestný ventil. Je možné objednat?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.5.2018 14:58

Re: Nahradní díly

Dobrý den, požadované díly můžete objednat zde: https://www.marimex.cz/viko-piskove-filtrace-prostar-4/ a zde: https://www.marimex.cz/nadoba-prostar-4/
Autor:Antonín Datum:9.5.2018 13:40

Nefunkční filtrace

Dobrý den, mám filtraci druhým rokem a mám problém s její funkčností. Bazén mám zakopaný v zemi a když jsem filtraci nechal venku, tak nebyla schopna filtrovat.......proto jsem nyní filtraci zakopal a je pod hladinou vody bazénu a stále není schopná vodu nasát.....jde hadicí natáhnout vodu do filtrace a poté chvílí funguje.....ale při opětovném zapnutí filtrace opět vodu nenasaje.......
Jak mám prosím tento problém řešit?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.5.2018 14:05

Re: Nefunkční filtrace

Dobrý den, filtrace není samonasávací - voda musí do filtrace dotéct samospádem, poté teprve může čerpadlo správně pracovat. Doporučujeme zkontrolovat, zda je filtrace skutečně celá pod úrovní hladiny vody, a to i hadice a nasávací  a výstupní otvory.
Autor:Pavel Datum:29.4.2018 20:17

Motor filtrace.

Dobrý den, po spuštění filtrace píská motor. Co může bý příčina?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.5.2018 11:56

Re: Motor filtrace.

Dobrý den, problém může být pravděpodobně v ložisku, které může být přidřené. Ale na dálku přesně příčinu problému nedokážeme odhalit.
Autor:Jiří Hvězda Datum:10.4.2018 10:14

Filtrace Pro star 6

je tato filtrace samonasávací nebo musí být čerpadlo pod úrovní hladiny vody v bazénu ??
Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:10.4.2018 13:17

Re: Filtrace Pro star 6

Dobrý den, filtrace samonasávací není,  musí být umístěna pod úrovní hladiny vody a při spuštění do provozu zavodněna.
Autor:Miluše Datum:22.2.2018 16:01

solární ohřev

Dobrý den, můžete mi poradit zda k filtraci Prostar4 a Prostar 6 je možno připojit solární ohřev a jaký typ? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.2.2018 11:09

Re: solární ohřev

Dobrý den, k oběma filtracím lze připojit jak deskový solární ohřev, tak i ohřev typu pyramida. Ohřevy najdete zde: https://www.marimex.cz/solarni-ohrevy/
Autor:Martina Datum:12.10.2017 09:10

Výtlak filtrace

Dobrý den, prosím jaký výtlak (kolik m) má tato filtrace? Zda-li je vhodná k solárnímu ohřevu umístěnému nad úrovní bazénu, na garáži...děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.10.2017 10:22

Re: Výtlak filtrace

Dobrý den, výtlak u filtrací neuvádíme - filtrace nejsou tlakové. Uvádíme průtok, což u této filtrace je 6 m3/hod. Pro optimální funkci filtrace doporučujeme umístit solární ohřev na úroveň ostatních částí bazénu (bazén, filtrace, UV lampa apod.). Umístěním ohřevu na střechu můžete podstatně snížit průtok vody.
Autor:Josef Zoul Datum:4.9.2017 17:38

Regulace Prostaru 6

Zdravím , chtěl bych si koupit bazen.vysavač Zander,ale ten je pro uváděnou max.kapacitu 5m3,Marimex 6 dává ( prý?)6m3, takže uvedený vysavač prý nebude fungovat.Lze průtok u Mar.6 nějak zredukovat na 5m3, nebo se nemusím bát spojit ho s uvedeným vysavačem kvůli teoretickému výkonu filtrace 6m3.Děkuji za Vaši odpověď- Zoul Josef.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.9.2017 16:55

Re: Regulace Prostaru 6

Dobrý den, bohužel žádný regulátor průtoku pro tuto filtraci v prodeji nemáme. Průtok se dá snížit např. zapojením solárního ohřevu nebo UV lampy. Ale nevíme, jestli toto snížení bude dostatečné. 
Autor:Radek Houska Datum:16.8.2017 18:55

filtrace

Dobrý den, mám filtraci Pro Star 4, vodu nelze udržet delší dobu v čisté podobě. Ph a chlor je v pořádku, bazén je o velikosti 10 kubíků vody. Může být vada ve filtraci? Písek je tam letos dávaný nový. Filtraci pravidelně proplachujeme. Předem děkuji za Vaši odpověď
Autor:Tomáš Muller Datum:18.8.2017 13:46

Re: filtrace

Dobrý den, důvodů, proč se Vám nedaří udržet čistou vodu, může být víc. Malé dávky chemie spojené s vyšší teplotou vody, zapínání filtrace není pravidelné, dopoštění vody ze studny, která obsahuje minerály a ty pak reagují s chlorem a způsobují zákaly, atd. Nedomnívám se, že by chyba byla pouze na straně filtrace.
 
Autor:Josef Ferenc Datum:25.7.2017 09:25

ProStar 4 -> 6

Dobrý den,
mám filtraci ProStar 4, odešlo mi čerpadlo. Mohu použít jako náhradní čerpadlo ProStar6? Jsou filtrační nádoby stejné? Děkuji Ferenc
Autor:Jiří Laburda Datum:25.7.2017 12:50

Re: ProStar 4 -> 6

Dobrý den, filtrační nádoby jsou stejné, zmíněné čerpadlo použít můžete.
Autor:Pavel Datum:5.7.2017 07:09

Filtrace je vhodná

Je filtrace vhodná pro bazény zapuštěné v zemi?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2017 08:40

Re: Filtrace je vhodná

Dobrý den, pokud budou splněny tyto podmínky:
1) Napojení na 32 mm hadice
2) Filtrace pod úrovní hladiny vody
3)  Objem bazénu do 30 m3
 
Pak tato filtrace vhodná je. 
Autor:David Dohnal Datum:22.6.2017 14:00

Zvládne ProStar 6 solární ohřev na střeše?

Dobrý den,
zajímalo by mě jakou má filtrace výtlačnou výšku a jestli lze zapojit solární ohřev úmístěný 2,5m nad fitrací a bude vše fungovat jak má. Délka hadice filtrace-solár-bazén je pak cca 8m. bazén je malý jen 4,5m3 vody. Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.6.2017 14:33

Re: Zvládne ProStar 6 solární ohřev na střeše?

Dobrý den, umisťovat solární panel nad filtrace a ve velké vzdálenosti od bazénu nedoporučujeme. V soustavě mohou vznikat velké tlaky a nemusí být zaručeno správné filtrování.
Autor:Šafarčíková Vladimíra Datum:3.6.2017 08:55

Solární ohřev k ProStar6

Dobrý den, koupila jsem letos u Vaší společnosti pískovou filtraci ProStar6 a ráda by i solární ohřev. Můžete mi poradit jaký typ by byl vhodný. Máme částečně zapuštěný bazén průměru 4,6 X 1.2 m. Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:5.6.2017 09:57

Re: Solární ohřev k ProStar6

Dobrý den, vhodné jsou všechny ohřevy typu SLIM a solární ohřev Pyramida.
Autor:Michal Zada Datum:21.5.2017 20:25

Pro star 6

Dobrý den lze tato filtrace připojit na tepelné čerpadlo ?
Autor:Jiří Laburda Datum:22.5.2017 08:22

Re: Pro star 6

Dobrý den, pokud ho připojíte na 32 mm hadice a teplota vody nepřesáhne 35°C, tak ano.
Autor:Zbyněk Tetur Datum:13.4.2017 15:47

Slaná voda

Dobrý den, chtěl jsem se informovat zda se tato filtrace může napojit na bazén se slanou vodou. Děkuji za info
Autor:Jiří Laburda Datum:18.4.2017 08:45

Re: Slaná voda

Dobrý den, ano tato filtrace může být používána spolu s chlorinátorem, který ze slané vody generuje chlor.
Autor:Lukas Datum:29.3.2017 21:31

Odpadní voda

Dobrý den, je možné vyvést vyústění odpadní vody hadici cca 1m nad úroveň výpusti z filtrace? Mám umístěnou filtraci v šachtě bez kde není udělaný odpad.

Dekuji
Autor:Jiří Laburda Datum:30.3.2017 08:28

Re: Odpadní voda

Dobrý den, předpokládáme, že to možné je. Každopádně je lepší, když  je odpad na úrovni filtrace, ale pokud není jiná možnost, tak je možné vyvést odpadní hadici i výše.
Autor:Miroslav Martin Datum:16.11.2016 14:20

Písková filtrace

Dobrý den,máte filtraci kterou lze použít u podzemního bazénu,aniž by se musela zakopat do země? Byla by nad hladinou. Bazén máme cca 30 000L. Děkuji
Autor:Jiří Haken Datum:21.11.2016 10:33

Re: Písková filtrace

Dobrý den, tato filtrace je určená pro bazény o objemu do 30m3. Filtrace může zůstat venku vedle bazénu a nemusí se instalovat do šachty.
Autor:Lukas Datum:17.8.2016 09:38

Piesok

Dobrý den.
Po zapnutí filtrácie sa mi na dne bazéna objavuje piesok. Piesok používam frakciu 0.6 - 1.2 mm. Možem použiť aj piesok frakcie 1 - 2 mm? Alebo čo može ten piesok na dne sposobovať?.
Ďakujem.
Autor:Jiří Laburda Datum:25.8.2016 16:34

Re: Piesok

Dobrý den, doporučujeme zkontrolovat sestavení filtrace a těsnosti jednotlivých dílů. Je možné, že písek do bazénu vniká přes hlavu filtrace.
Autor:Martin Datum:16.6.2016 10:32

Průměr hadic

Dobrý den jaký průměr hadic doporučujete na prostar6 32 nebo 38
Autor:Jiří Laburda Datum:16.6.2016 11:27

Re: Průměr hadic

Dobrý den, nevím na jaký bazén budete filtraci zapojovat, ale standardně se používají 32 mm hadice.
Autor:Tomáš Pavlata Datum:7.6.2016 22:33

Délka hadic - vzdálenost od bazénu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká je doporučená maximální vzdálenost filtrace od bazénu. Rád bych filtraci ukryl pod střechu cca 6 metrů od bazénu, je tato vzdálenost v pořádku? Bazén i filtrace bude ve stejné rovině.

Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:8.6.2016 09:41

Re: Délka hadic - vzdálenost od bazénu

Dobrý den, délka hadic může ovlivnit výkon filtrace a tlak v soustavě. Záleží, jaký výkon filtrace Podle mého názoru 6 m. je již hraniční vzdálenost pero pískové filtrace o výkonu 4 m3/hod.
Autor:Eva Datum:6.6.2016 12:08

Jak často zapínat filtraci ProStar 6

Dobrý den, jak často a v jakých frekvencích a cyklech doporučujete zapínat filtraci? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:6.6.2016 12:13

Re: Jak často zapínat filtraci ProStar 6

Dobrý den, filtrace by měla 2x denně profiltrovat objem celého bazénu. Intervaly si můžete nastavit sám, ideálně v době, kdy jde noční proud, případně když se v bazénu nikdo nekoupe. Přesné intervaly nejsou určeny, záleží na vašem rozhodnutí a naplánování. K filtraci si můžete v hobbymarketech dokoupit časovač, kde si zapnutí a vypnutí filtrace nastavíte.
Autor:Vladimír Vlček Datum:3.6.2016 12:02

UV lampa

Je možno připojit UV lampu a jaký typ je vhodný?(Prostar 6)
Autor:Jiří Laburda Datum:6.6.2016 12:30

Re: UV lampa

Dobrý den, UV lampu je možné připojit jen k filtracím do výkonu  4 m3/hod. Výkonnější filtrace ji může poškodit.
Autor:koutný Datum:1.6.2016 08:59

mechanická ucpávka

je mechanická ucpávka na pro star 4 shodná na prostár 6 ? Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:1.6.2016 09:09

Re: mechanická ucpávka

Dobrý den, ano mechanická ucpávka je shodná.
Autor:frva Datum:30.5.2016 21:19

Hadicový trn pro pískovou filtraci ProStar 6

U průhledného víčka předfiltru uvádíte, že je, jak pro ProStar4 tak i 6, Ale hadicový trn, který se do víčka šroubuje je uváděn pouze pro ProStar 4, pro ProStar 6 se hadicový trn samostatně neprodává ?
Autor:Jiří Laburda Datum:31.5.2016 11:24

Re: Hadicový trn pro pískovou filtraci ProStar 6

Dobrý den, trn můžete použít i pro filtraci Prostar 6.
Autor:Eugen Datum:6.5.2016 06:26

Čerpadlo

Dobrý den,
tato filtrace je výborná. Používáme ji již 5 let. Bohužel materiál se používání opotřebovává a tak jsme museli již některé komponenty kupovat nové. Nyní se spálil motor čerpadla. Chci se zeptat, zdali lze koupit čerpadlo samostatně? Oprava starého se zřejmě nevyplatí a celou filtraci kupovat novou je hloupost, když je v pořádku.

Děkji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:10.5.2016 10:01

Re: Čerpadlo

Dobrý den, čerpadlo můžete koupit zde: http://www.marimex.cz/cerpadlo-filtrace-prostar-6m3-blackstar-6m3/
Autor:Jaroslav Datum:18.4.2016 10:37

Filtrace

Dobrý den, je možné tuto filtraci používat i na slanou vodu? Dekuji
Autor:Jiří Laburda Datum:18.4.2016 10:43

Re: Filtrace

Dobrý den, ano, slanou vodu ve spojení s chlorinátorem můžete v této pískové filtraci používat.
Autor:Dvořáková Datum:7.4.2016 07:09

Filtrace

Dobrý den, je možné prosím tuto filtraci použít pro bazén Azuro 404? Děkuji Dvořáková
Autor:Tomáš Muller Datum:7.4.2016 08:59

Re: Filtrace

Dobrý den, tuto filtraci můžete použít.
Autor:Vašek Datum:19.2.2016 19:03

ProsTar 6

Dobrý den,

lze tuto filtraci použít pro bazén Tampa 3,66x0,91 m ?

Děkuji Vašek
Autor:Jiří Laburda Datum:19.2.2016 19:29

Re: ProsTar 6

Dobrý den, ano, použít ji můžete.
Autor:Jaroslav Datum:27.1.2016 21:07

Filtrce

Dobry den, mám dotaz jaky je rozdíl mezi filtraci PRO STAR 6 a BlackStar 6. Je to jen v obsahu písku?
Autor:Jiří Laburda Datum:28.1.2016 12:05

Re: Filtrce

Dobrý den, rozdíl je především ve tvaru, rozměrech a obsahu pískové náplně. Jednotlivé specifikace filtrací najdete na konkrétném produktu.
Autor:Liška Datum:5.9.2015 20:42

použití při zapuštěném bazénu

Dobrý den lze tuto filtraci použít pro bazén azuro 405 zapuštěném do země. filtrace by byla umístěna v šachtě vedle bazénu
Autor:Jiří Laburda Datum:7.9.2015 08:32

Re: použití při zapuštěném bazénu

Dobrý den, pokud filtraci dokážete napojit k bazénu, tak ji samozřejmě použít můžete. Musíte zajistit, aby byla filtrace pod úrovní hladiny bazénu, není samonasávací.
Autor:Siba Datum:30.8.2015 12:14

Rozměry

Dobrý den, zajímali by mě rozměry sestavené filtrace. Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:1.9.2015 11:43

Re: Rozměry

Dobrý den, rozměry jsou cca 63x40 cm, výška 45 cm. 
Autor:Janák Datum:25.7.2015 12:10

Filtrace písková ProStar 6

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na pískovou filtraci Filtrace písková ProStar 6.Je použitelná pro bazén AZURO 402?
http://www.mountfield.cz/bazen-azuro-402-3bna1109
děkuji za odpověď
S pozdravem
Autor:Jiří Laburda Datum:27.7.2015 09:15

Re: Filtrace písková ProStar 6

Dobrý den, ano můžete ji pro tento typ bazénu použít.
Autor:Vladimíra Janovská Datum:23.7.2015 09:47

Zavzdušnění pískové filtrace

Dobrý den, při čištění bazénu pomocí vysavače napojeného na pískovou filtraci došlo k nasátí vzduchu do filtrace. Poté filtrace přestala filtrovat. Jak postupovat? Děkuji za odpověď. Janovská
Autor:Jiří Laburda Datum:23.7.2015 09:49

Re: Zavzdušnění pískové filtrace

Dobrý den, jiné řešení než znovu zavodnit filtraci bohužel není. Musíte dostat do okruhu vodu a nechat filtraci, aby přebytečný vzduch dostala ven.
Autor:Michal Breda Datum:5.7.2015 11:49

Náhradní díl - hadice

Dobrý den, dodává se náhradní spojovací hadice mezi čerpadlem a filtrací pro ProStar 6? Resp. já mám ProStar 4, ale podle obrázku je na ní hadice jako na ProStar 6, tj. s nalisovaným šroubením. Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2015 08:54

Re: Náhradní díl - hadice

Dobrý den, můžete použít: http://www.marimex.cz/hadice-mezi-cerpadlo-a-nadobu/
Autor:Tomáš Radosta Datum:1.7.2015 14:47

ND - průhledné napojení hadice

Dobrý den,
je možné sehnat průhledný díl čerpadla, na který se nad motorem připojuje přívodní hadice z bazénu? V ohybu byl prasklý bohužel již z výroby, ale nebylo vidět, až letos po prvním roce používání začal pronikat vzduch, tak jsme to objevili. Provizorně řeší power tape páska, ale všechen falešný vzduch to asi nezachrání a reklamovat 30kg kvůli kousku plastu asi nemá význam.
Děkuji, Tomáš R.
Autor:Jiří Laburda Datum:1.7.2015 14:53

Re: ND - průhledné napojení hadice

Dobrý den, koupit ho můžete  zde: http://www.marimex.cz/pruhledne-vicko-hrubeho-predfiltru/
Autor:Tomáš Vojtíšek Datum:30.6.2015 18:11

Výtlak?

Dobrý den, jak velký má tato filtrace výtlak? Potřeboval bych vodu honit cca 3metry vysoko.
Autor:Jiří Laburda Datum:1.7.2015 08:30

Re: Výtlak?

Dobrý den, u pískových filtrací výtlak neuvádíme. Filtrace by měla být umístěna na stejné úrovni jako bazén.
Autor:Václav Darebný Datum:22.6.2015 15:38

Filtrace písková ProStar 6

mám otázku zatím používám kartušovou filtraci která se při koupání musí vypínat i tato filtrace?
Autor:Jiří Laburda Datum:22.6.2015 17:16

Re: Filtrace písková ProStar 6

Dobrý den, ano doporučujeme při koupání vypnout i tuto filtraci. 
Autor:Václav Darebný Datum:21.6.2015 12:44

uv lampa

Dobrý den objednal sem si pro star 6 a chci se zeptat zda se na tuto filtraci dá napojit uv lampa. A druhý dotaz mám bazén 2.44,0.76 a 2 sluneční pyramidy příští rok chci koupit Bazén Florida3,05m Solární panel Slim 360 a Stojan pro solární ohřev Slim 360 vydrží to tato filtrace a mohu ho nechat napuštěný v uzavřené pergole?
Autor:Jiří Laburda Datum:22.6.2015 08:43

Re: uv lampa

Dobrý den, UV lampa je určena pro pískové filtrace o průtoku max. 4 m3/hod. Myslíme si však, že pokud dáte UV lampu až za solární ohřev Slim 360, nepoškodí se, protože solární ohřev klade vodě odpor a na výstupu už má menší tlak.
Autor:ŠTĚPÁN HEBLÁK Datum:15.6.2015 15:36

PRO STAR

DOBRÝ DEN. KOUPIL JSEM PÍSKOVOU FILTRACI MARIMEX PUMP SPS50-1 CODE 1480 PRO STAR 4 7.5 M krych. za hod. již použitou. NA VAŠICH STRÁNKÁCH, ALE ANI NIKDE JINDE JSEM NENAŠEL ŽÁDNOU DALŠÍ INFORMACI K TÉTO FILTRACI. CHTĚL JSEM SE JEN ZEPTAT JESTLI NÁVOD K PRO STARU 6 LZE POUŽÍT I K TÉTO FILTRACI. DĚKUJI.
Autor:Jiří Laburda Datum:15.6.2015 15:44

Re: PRO STAR

Dobrý den, ano tento návod můžete použít. Obě filtrace se liší jen filtračním výkonem.
Autor:František Bláha Datum:15.6.2015 08:41

ProStar6 x ProfiStar 6

Dobrý den,
rozhoduji se mezi pískovými filtracemi ProStar6 a ProfiStar6. Obě dvě mají pro mě výkon dostačující. Jakou by jste mi doporučili z hlediska kvality, životnosti,poruchovosti,servisu atd. Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:15.6.2015 09:34

Re: ProStar6 x ProfiStar 6

Dobrý den, co se týče vámi uváděných parametrů, tak jsou na tom obě filtrace podobně. Ani na jednu nemáme výrazné množství reklamací a životnost je při správné péči dlouhá.
Autor:Zdeněk Datum:10.6.2015 07:35

Připojení příslušenství

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je tato filtrace vhodná svým výkonem k bazénu o objemu 9 m3 s připojeným solárním ohřevem 7 m2 ve výšce 2 m včetně připojování bazénového vysavače. Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:10.6.2015 09:37

Re: Připojení příslušenství

Dobrý den, solární ohřev je nutné mít pod úrovní hladiny bazénu. Stejně tak se domníváme, že tak velký solární panel bude mít značný odpor vody a ve filtraci bude velký tlak. Doporučujeme používat pouze příslušenství z naší nabídky, máte jistotu, že vše bude fungovat správně.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení